Neden Gayrimenkul?

Gayrimenkul yatırımı halen dünyanın bir numaralı yatırımı olarak kabul ediyor.

ABD’de toplam yatırımın üçte biri, diğer ülkelerde ise yarısından fazlası gayrimenkul yatırımı olarak değerlendiriliyor. Dünyanın refah seviyesi en yüksek 50 ülkede yapılan araştırmalara göre, gelir listesinin ilk sıralarında yer alan en zengin 10 kişiden 7’sini gayrimenkul alanında yapmış olduğu yatırımlarla bu noktalara ulaştıkları tespit edilmiş.

“Yatırım için biraz parası olan ve önerilerimizi dikkate alan herkes gayrimenkul zengini olabilir.”

Biz size siyasi istikrarsızlıklardan ve ekonomik dalgalanmalardan etkilenmeyen ‘taş’ ve ‘toprak’ gibi sağlam bir yatırım öneriyoruz.

Yapacağınız arsa, arazi, ticari ve konut gayrimenkul yatırımların diğer yatırım araçlarına göre sağlayacağı avantajları kısaca hatırlatalım;

Yatırımınız ister ticari ister konut olsun, size düzenli bir kira geliri sağlar.

Diğer yatırım araçlarına oranla daha fazla getiri ve değer artışı kazandırır.

Gayrimenkulünüzü kullanarak yani ipotek vererek, daha fazla gayrimenkul alımı yapabilmenize olanak tanır ve katlanarak kazanmaya devam etmenize yardımcı olur.

Gayrimenkul alırken kredi kullanımı yapmış olsanız dahi ödediğiniz faizden daha fazla kira geliri ve değer artışı elde edersiniz.

Gayrimenkul yatırımları, enflasyona ve döviz artışına karşı, yapmış olduğunuz yatırıma maksimum koruma sağlar.

Gayrimenkul yatırımınız doğru lokasyonda alınmış bir bina / daire ise, bina ömrünü tamamlamış olsa dahi değer korumaya ve değer artışına devam eder.

Yapacağınız yatırım size vergi avantajları sunar, AB ülkelerinde ve ABD’de olan değer artışlarının vergilendirmesi KKTC yasalarında olmadığı için malınız değer artsa dahi verginiz ilk günkü gibi ayni kalır.

Tüm bunların yanında bir gayrimenkule sahip olmanın verdiği gurur ve prestij ise paha biçilemez.