Kıbrıs Hakkında

Kuzey Kıbrıs umduğunuz gibi hatta çok daha fazlasıdır! Kuzey Kıbrıs’ın sıcak karşılamasının tadına varanlar Akdeniz’in içinden en asil ziyaretçiler yıllar yıllar sonra buraya geri dönmektedirler. Avrupa’nın bu dinlendirici köşesinin sırrını bilirler ve sadece en yakın arkadaşlarıyla paylaşırlar.

Kuzeyin dağlarında kaleler, örenler ve dini kalıntılar gizlenmişken, alçak tepeler de ağaçlık alan yürüyüşlerini, ender kuş ve kelebek türlerini barındırmaktadır. Düz ovalar ise Akdeniz’de eşsiz olan çiçek ve canlı türlerinin doğal çeşitliliğine sahiptir. Kıyılar da tarihi limanları ve uzun uzadıya devam eden kumsalları, denizin derinliğiyle Akdeniz’in en iyi dalış noktalarına ev sahipliği yapmaktadır.

Şehirlerde ise alışveriş gezileri ve yemek deneyimlerinize tat katacak doğu etkisine sahip biçimde, hayatın en iyi yönleriyle keyif alabileceğiniz sofistike yerler bulunmaktadır ve dövizleriniz çevrilirken hoşgörü çerçevesinde bir kur uygulanır. Köylerde ise yıllık ziyaretçilerini hala ilginç bulan kişilerin arkadaşlık coşkunluğu yer almaktadır.
Kuzey adanın üçte birinden biraz daha büyük bir alan kaplamaktadır ancak kıyıların neredeyse yarısı ve güzelliklerin çoğunu barındırmaktadır! Kuzey, Beşparmak dağının muazzam bir zemin hazırladığı kıyı şeridi koyları ve körfezleriyle tek kelimeyle büyüleyicidir!